Arról már rengeteg tanulmány született, hogy milyen előnyei vannak a rendszeres olvasásnak (a témában született cikkünket itt tudod elolvasni). Egy jó regény képes kiszakítani a mindennapokból, legyünk akár villamoson, akár a kanapén, és milyen jó időt szakítani egy szép versre a reggeli kávé mellé!
Azonban nem csak szépirodalommal gazdagíthatjuk magunkat: számtalan pszichológiai, önsegítő könyv közül válogathatunk, ha elakadunk egy-egy élethelyzetben, vagy szeretnénk jobban működtetni bizonyos dolgokat. Ilyen könyvek közül szedtünk össze egy csokorra valót.
Mark Wolynn: Örökölt családminták
Mark Wolynn több mint húsz éve végez terápiás munkát egyénekkel és csoportokkal. Ebben a kötetben olyan technikákat mutat be, amikkel feltérképezhetők a generációkra visszakövethető élmények, a vizualizáció és a közvetlen dialógus eszközei pedig segítenek kiépíteni az utat, melyen haladva helyrehozhatjuk az életünket és az egészségünket.
Dr. Máté Gábor: Szétszórt elmék. A figyelemhiány-zavar új gyógymódja
A hiperaktivitás korunk jellemző diagnózisa. A világhírű orvos könyvében olyan új módszereket mutat be, amik segítenek gyerekeknek és felnőtteknek megküzdeni a figyelemzavar és a hiperaktivitás okozta gondokkal.
Párkapcsolati klinika
A Nyitott Akadémia előadássorozatának keretében hazánk legnevesebb szakemberei keresték a válaszokat a sokakban felmerülő párkapcsolati kérdésekre. A kötetben a tíz kiváló előadás szerkesztett, átdolgozott anyagát olvashatjuk.
Szilágyi Diána: Babázz lazán!
180 kérdés és válasz kezdő szülőknek – olvass a gyermekvállalás és gyermeknevelés témájában szakszerű információkat és személyes történeteket, amik segítik a kisbabás mindennapokat.
[{"type":"products_list_grid-with-slider","data":{"widget_title":null,"is_slider":false,"items":[]},"id":"widget-placeholder-597162"}]